Prečo darovať 2% práve projektu #praveslovenske ?

 

Prvá myšlienka projektu prišla postupne v roku 2016, kedy chýbala reálna mediálna podpora – hlavne na sociálnych sieťach – slovenskému folklóru, múzeám a výrobcom. Dovážali sa zahraničné potraviny a slovenským výrobcom sa venovalo minimum priestoru. Viaceré múzeá bojujú s reklamnou podporou, nakoľko nie sú financované z verejných zdrojov ale hlavne zo vstupného, teda neostáva veľa zdrojov na reklamu. A samozrejme naša krásna príroda, keď dovolenku Slováci považovali hlavne more v Chorvátsku, nie víkendová turistika na Slovensku 🙂  Za 4 roky sa zmenilo veľa vecí… fotky z turistiky po našej krajine sú hitom sociálnych sietí, s folklórom sa stretávame na každom kroku, slovenskí výrobcovia majú aj v reťazcoch svoj priestor, vznikajú nové farmy a kvalitné potraviny. A my máme obrovskú radosť, že aspoň kúsok sme toho mohli byť a ostávame súčasťou. Sme dvojica, ktorá za necelé 4 roky vybudovala niekoľko tematických blogov na prezentáciu slovenských výrobcov, remeselníkov, cestovania po Slovensku či prezentácii folklóru. A to všetko vo voľnom čase popri bežných pracovných povinnostiach, bez akejkoľvek podpory štátu či eurofondov. Len na základe vlastného financovania a postupnej podpory partnerov, ktorí projekt začali podporovať, za čo obrovská vďaka! Je rok 2020 a optimizmus nás stále neprešiel, neutiekli sme zo Slovenska ale práve naopak, milujeme túto krásnu krajinu, prírodu, folklór. Získali sme za ten čas veľa fantastických fanúšikov a vďaka tomu vieme ZADARMO mediálne podporiť múzeá či folklór, robiť osvetu vo veci slovenských výrobcov a potravín či prezentovať turistiku na Slovensku fotkami fanúšikov aj svojimi fotopríbehmi. Ak sú Vám naše aktivity blízke, budeme radi za každú podporu a ešte viac to posunie naše aktivity vpred. ĎAKUJEME

 

Ako darovať 2% ?

 

Údaje o prijímateľovi 2% potrebné pri vypĺňaní tlačiva:

Obchodné meno: PraveSlovenske.sk o.z.
Právna forma: Občianske združenie
Sídlo: 29. augusta 170/55, 058 01 Poprad
IČO: 51680386

POSTUP NA POUKÁZANIE 2%
Z DANE PRE ZAMESTNANCA

 

15.2.2020 – zamestnanec do tohto termínu požiada zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň – tlačivo Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z týchto príjmov.

Po uhradení dane zamestnávateľom, zamestnanec požiada o Potvrdenie o zaplatení dane, ktoré slúži ako základ na výpočet 2%. Zamestnanec vyplní tlačivo Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.

30.4.2020 – zamestnanec doručí alebo pošle poštou na príslušný daňový úrad (v mieste bydliska) obe tlačivá – Potvrdenie o zaplatení dane spolu s Vyhlásením.

Poznámka: Zamestnanec si môže vybrať iba jedného prijímateľa, ktorému daruje svoje 2%. Minimálna výška dane na poukázanie 2% predstavuje 3 €.

POSTUP NA POUKÁZANIE 2%
Z DANE PRE FYZICKÚ OSOBU, KTORÁ SI DAŇOVÉ PRIZNANIE PODÁVA SAMA

 

Fyzická osoba vyplní daňové priznanie typu A alebo B a vypočíta si výšku 2% z dane. Priamo v tomto tlačive vyplní aj údaje o poukázaní 2%.

31.3.2020 – termín podania daňového priznania na príslušný daňový úrad (v mieste bydliska) a termín zaplatenia daňovej povinnosti.

Poznámka: Fyzická osoba si môže vybrať iba jednu organizáciu, ktorej daruje svoje 2%. Minimálna výška dane na poukázanie 2% predstavuje 3 €.

POSTUP NA POUKÁZANIE 2%
Z DANE PRE PRÁVNICKÚ OSOBU

 

Právnická osoba vyplní daňové priznanie a vypočíta si výšku 2% z dane. Priamo v tomto tlačive vyplní aj údaje o poukázaní 2%.

Poznámka: Poznámka: Právnická osoba má možnosť vybrať si až troch prijímateľov, ktorým sa rozhodla takouto formou pomôcť. Minimálna výška dane na poukázanie pre jednu organizáciu však musí byť aspoň 8 €

V termíne podania daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2020, pokiaľ nie je schválené daňovým úradom inak) treba podať daňové priznanie na príslušný daňový úrad (v mieste sídla spoločnosti) a zaplatiť daňovú povinnosť.

TLAČIVÁ K 2% Z DANÍ NA STIAHNUTIE

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist