Tri ročné obdobia cestou na Rysy vo Vysokých Tatrách

Hike the World  si uživali Rysy v krátkych tričkách týždeň predtým ako sa Tatry ponorili do snehového kráľovstva.

Rysy 2499m predstavujú jednu z najpopulárnejších turistických trás na Slovensku a v Poľsku. V priebehu leta je táto trasa veľmi preplnená, a preto sme sa rozhodli ju navštíviť v utorok mimo sezóny. Aké lepšie obdobie si vybrať ako babie leto na jeseň, kedy sa príroda ukazuje v širokej palete farieb.
Prvý deň sme začali na Štrbskom plese a mierili na Chatu pri Popradskom plese, kde sme sa ubytovali a namierili si to na Ostrvu 1984m pozrieť si krásny západ slnka. Po fotení časozberného videa a užití si západu sme sa s čelovkami vrátili na Chatu pri Popradskom plese. Budík sme nastavili na 5:50 ráno a o 6:30 sme už šlapali tmou na Rysy. S čelovkami sme stúpali asi 30 minút a potom sme si užívali krásny východ slnka. Blízke vrcholky sa začali farbiť do oranžovo fialova a my sme sa cítili slobodní. Následne sme začali stíupanie k Žabím plesám, ktoré nás prekvapili nádherným odrazom, nakoľko bolo úplne bezvetrie. Krátko po Žabích plesách začína technickejša čast s reťazami a pár rebríkmi, ktorá vedie k Chate pod Rysmi 2250m. My sme mali štastie a na tejto sekcií sme boli úplne sami, čo je dosť netradičné. Za chatou sme prechádzali snežným polom až kým sme sa nedostali na sedlo Váhy 2337m, kde sa nám otvoril nádherný pohľad na Bielovodskú dolinu a priľahlými štítmi. Po ďalších asi 30 minútach sme sa konečne dostali na vrchol Rysov 2499m, ktorý leži na hranici medzi Slovenskom a Poľskom. Bezvetrie a babie leto nám umožnilo kochať sa výhľadmi v krátkych tričkách. Po niekoľkých minútach sme sa vybrali naspäť na Štrbské pleso a cestou sme sa najedli na Chate pod Rysmi aby sme si doplnili energiu. Bola to fakt prekrásna túra.

 

(Visited 240 times, 1 visits today)

Reklamný priestor

Podobné videá

LEAVE YOUR COMMENT

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Vitajte na stránkach #praveslovenske, čo Vás zaujíma?
Otvoriť sekciu .Ochutnaj
Pokračovať na hlavný portál
Otvoriť sekciu .Spoznaj
Otvoriť sekciu .Fotím
Prejsť na iŠop #praveslovenske
Otvoriť sekciu .Tvorím