Šášovský hrad

Hrad bol vybudovaný na križovatke, ktorá spájala cestu z Turca (od Kremnice) s cestou, ktorá prechádzala údolím Hrona (Zvolen – Žiar nad Hronom). Bol postavený na brale Orlí kameň, ktorý vychádza priamo z Hrona, v nadmorskej výške 340 m.

Zo Šášovského Podhradia vedie na hrad zelená značka. Na začiatku turistického chodníka je informačná tabuľa, ktorá informuje o histórií hradu. Výstup trvá asi 15 minút. Turistický chodník ďalej pokračuje na Blanočný vrch a zalesneným hrebeňom na najvyšší vrch v okolí Suť (718m). Výstup trvá asi jednu hodinu. Z vrcholu je nádherný výhľad na okolie a najmä na Močiarskú dolinu.

Aktuálne Šášovský hrad spravuje Združenie na záchranu hradu Šášov (parcely Mesta Žiar nad Hronom). Hlavným cieľom Združenia na záchranu hradu Šášov: je konzervácia hradu, obnova niektorých jeho častí a teda záchrana tejto kultúrnej pamiatky, resp. zachovanie súčasného stavu.

(Visited 65 times, 1 visits today)

Reklamný priestor

Podobné videá

LEAVE YOUR COMMENT

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Vitajte na stránkach #praveslovenske, čo Vás zaujíma?
Otvoriť sekciu .Ochutnaj
Pokračovať na hlavný portál
Otvoriť sekciu .Spoznaj
Otvoriť sekciu .Fotím
Prejsť na iŠop #praveslovenske
Otvoriť sekciu .Tvorím