Dušan Klimo – Zachovávame tradície

V modernej zautoamtizovanej dobe jezachovávanie tradícií tou najdôležitejšou prácou, ktorú robíme v našej dielni.

Kováčska dielňa Perunis vznikla v roku 2011 po štyroch rokoch strávených v učení u štyroch rôznych kováčskych majstrov. Presne podľa tradície. Každý z týchto majstrov umožnil dielni vyrásť v inom smere – či už išlo o nožiarstvo alebo tvarovú kováčinu. Mená majstrov, u ktorých som sa učil sú známe na Slovensku aj v zahraničí. Patrí medzi nich Jozef Uhrecký, Ladislav „Lasky“ Šánta, Pavol Zlatoš, Miroslav Hromada a Peter Meszáros.

V roku 2015 sa meníme na chránenú dielňu. So štyrmi živlami, ktorými prejde každý jeden produkt, čarujeme viacerí. Kováčstvo pre nás nie je len práca, do ktorej ráno musíte vstávať. Dielňa je miesto, kde sa každý deň stretneme a máme možnosť tvoriť a tešiť našich zákazníkov.

Tradičné postupy sú v priamej nadväznosti na remeselno-umelecký charakter nášho regiónu, zvaného Železné srdce Uhorska. Reprezentujeme tento región, ale aj Slovensko na rôznych kultúrnych podujatiach, seminároch, sympóziách, vrámci celej EÚ.

Máme radi výzvy a tešíme sa spoluprácu.

Dušan Klimo

(Visited 297 times, 1 visits today)

Reklamný priestor

Podobné videá

LEAVE YOUR COMMENT

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Vitajte na stránkach #praveslovenske, čo Vás zaujíma?
Otvoriť sekciu .Ochutnaj
Pokračovať na hlavný portál
Otvoriť sekciu .Spoznaj
Otvoriť sekciu .Fotím
Prejsť na iŠop #praveslovenske
Otvoriť sekciu .Tvorím